Najbardziej związany z Ziemią Nałęczowską i Puławską strój regionalny z Drzewiec. Jest to typowy strój dla Ziemi Puławskiej. Składa się z bordowych lub złocistych błyszczących,
jednobarwnych spódnic, nieco marszczonych w pasie, przykrytych charakterystyczną długą, tkaną zapaską w wąskie, poprzeczne, różnobarwne paski. Kobiety wkładają białe, eleganckie bluzki z szerokimi, bufiastymi rękawami, ściśle ujętymi w mankiety i wydatną bufką u góry. Rękawy są ozdobione drobnym haftem na ramieniu i nad mankietem. Na bluzki zakładano  gorsety z czarnego sukna, których brzegi i kaletki obszywano ząbkowymi tasiemkami i zróżnicowaną kolorystycznie szeroką taśmą: niebieską, zieloną, brązową, bordową. Przód gorsetu haftowano w kratkę, bardzo skromnie, białą mouliną. Na szyi kobiety nosiły dwa lub trzy rzędy korali.

W 1954  r. powstaje w Drzewcach KGW, a funkcję przewodniczącej obejmuje Stanisława Górniak.  Następnie do 1980 r. przewodniczy Kołu Anna Klekowicka, do 1984 Irena Chabora, do 1999 r. Halina Rodzik.  W nowym tysiącleciu w latach 2000-2001 kieruje KGW Iwona Pawłocik, a do chwili obecnej Kazimiera Wójtowicz.

Ogrody Rustykalne Drzewiec to prawdziwa rewelacja turystyczna, nawiązująca do upodobań ogrodniczych księżnej Izabeli Czartoryskiej z pobliskich Puław. W ramach ogrodu powstały: tęczowy ogród, ogród za płotem, wrzosowy łan, co w trawie piszczy, zielona kawiarenka, rabaty wiejskie, ogród ziołowy i ogród warzywny. Kobiety z Drzewiec świadomie nawiązują tu
do tradycji  ziemiańskiej, jak też do stuletniej już koncepcji Nałęczowa jako miasta - ogrodu.                              .

Kobiety prowadzą również w tzw. sieci  - wraz z 10 innymi - Izbę Produktu Lokalnego z własnymi wyrobami spożywczymi i okolicznym rękodziełem. Wśród członkiń największą ofiarnością odznaczają się Maria Piorunek, Barbara Stasiak i Barbara Kośmider. Ostatnio KGW stworzyło grupę inicjatywną do projektu Inicjatywy Lokalne , otrzymało dofinansowanie i przystępuje do realizacji nowych zamierzeń. Najbardziej cieszy przewodniczącą założenie i wzorowe funkcjonowanie międzypokoleniowego Klubu Kobiet 60+, który na organizowanych przez Bona Fides forach kobiet prowadzi zawsze kawiarenkę i które zadbało skutecznie o zadowolenie i zdrowie kobiet w różnym wieku, szczególnie tych najstarszych.                                                   .
Świetlica koła tętni życiem - mówi przewodnicząca Wójtowicz. Stale organizowane są różne warsztaty we współpracy z Bychawskim Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych, np. sztuki jedzenia,  ruchowej ekspresji. Planowane są wyjazdy do Warszawy np. do Muzeum Powstania Warszawskiego. Organizowane są imprezy okolicznościowe.

Prezes Kazimiera Wójtowicz pisze projekty, potem je z koleżankami realizuje, na koniec rozlicza. We współpracy ze stowarzyszeniem KGW  organizuje warsztaty  z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi i dorosłymi. Organizuje także wizyty studyjne na zamówienie. Koło specjalizuje się w przyrządzaniu zup aksamitnych i pieczonych rogalików nadziewanych śliwkowymi powidłami z imbirem. Produkty panie pozyskują z ogrodu warzywnego mieszczącego się w Ogrodzie Rustykalnym, w którym funkcjonuje ścieżka dydaktyczna „Z lasu, pola i ogrodu”. Korzystają z niej dzieci z całej Lubelszczyzny. Garną się też sołtysi, np. z gminy Parczew, którzy chcą podpatrzeć wszelkie pomysły utalentowanych i przedsiębiorczych kobiet z Drzewiec. Sprawdzone produkty lokalne wytwarzane przez KGW ciągle są prezentowane na imprezach, np. Majówce w Dęblinie, konferencji kończącej projekt szwajcarski w Puławach, na zakończeniu realizacji projektów w Kazimierzu.

W sołectwie Drzewce funkcjonuje Stowarzyszenie „Aktywna Wieś” Drzewce,  któremu prezesuje Małgorzata Franczak-Kopińska. Pozwala ono na skuteczne pozyskiwanie środków na znaczące
przedsięwzięcia drzewieckich kobiet. Dzięki niemu zakupiono m. in, pełne wyposażenie kuchni, pozwalające na właściwe przygotowanie. najbardziej fantazyjnych smakołyków regionalnych. Stowarzyszenie uzyskało certyfikaty na: aksamitną zupę, pierogi drzewieckie, rogaliki z nadzieniem dyniowym, sernik ukryty w słoneczniku, dżem
dyniowy, tradycyjny sok jeżynowy, ale też na wydarzenie: przegląd kolęd.                  .

O rarytasach wytwarzanych w sołectwie mówi wiersz:   

Miętus gryczany, dżem z dyni, sernik domowej roboty
Sprawią, że nie będziesz miał wyjść stąd ochoty.
Jest taki jeden z produktów lokalnych - nalewka  
Zaręczamy smak niepowtarzalny.
Ta słynna Drzewiecka Lipówka na miodzie.
Wyleczy przypadłość, rozgrzeje o chłodzie.


Kobiety z KGW specjalizują się w kulinariach, prowadzą wypożyczalnię naczyń i rowerów. Zdobyły liczne certyfikaty przyznawane przez Kapitułę LGD „Zielony Pierścień”: na kluski serowo-ziemniaczane, kaszak wiejski, nalewkę dyniową, swojski chlebek czy napój zefirek.